Szentes Rugby Football Club - Hungary: since 1991

MAGYAR RÖGBI 1991  1992 1993 1994 1995 1996 1997
1998 1999  2001  2002 2003 2004 2005 2005. II. félév  2006. II. félév

Vissza a főoldalra - back to main page

SZÖVETSÉG
Budapest Sevens-ről 5 perc beszámoló a Sorrentói FIRA közgyűlésen, mint példaértékű kiegészítő szervezésről. VIDEO

Veretlenül lettek bajnokok - Szentesi Mozaik cikk

Szentesi '91-esek RC - Budapesti Medvék RC 39-3 ( 10-3)

A szezon utolsó mérkőzését játszotta a Szentesi '91-esek RC csapat az elmúlt hétvégén (2006. május 28.), amely az eredményétől függetlenül már megszerezte a bajnoki címet. A tétnélküliség erősen meg is látszott a hazaiak játékán, mert a 2 játékossal kevesebb létszámban felálló Medvék ellen igencsak megszenvedett a hazai gárda. A mérkőzés különösebb izgalmak nélkül zajlott, a Szentes rengeteg hibát ejtett, míg a pesti csapat a vártnál erősebb ellenállást fejtett ki. A hazaiak rossz játékára jellemző, hogy első félidőben csak az ellenfél hibáiból tudott pontokat szerezni. A második félidőre egy kicsit összeszedte magát a Szentes. Főleg Baranyi és Fekete agresszív támadójátéka volt az, ami újabb pontokat eredményezett. Összességében egy kiszenvedett győzelmet aratott a '91-esek csapata a jóval harcosabban játszó Medvék ellen, s így veretlenül végzett a bajnokság élen.

Szentes, 2006. 05. 30. forrás - Szentesi Mozaik

A tabella és a lejátszott mérkőzések - a 26-0-ás eredmények a valamelyik fél hibájából elmaradt mérkőzések:

a pontszerző-listák élén az utolsó fordulót követően

2006.04.22.  szombat 15.00
Szentes-Szeged  45-28

Az NB II-es bajnoki cím volt a tét az elmúlt hétvégi fordulóban, hiszen a Szentes a bajnokságban 2 helyezett Szegedet fogadta, és a mérkőzés győztese akár már bajnoknak is tekinthette magát.
A két csapat az őszi fordulóban is magas színvonalú
mérkőzést vívott egymással, és a Szegedet a bajnoki cím megnyerése mellett az ősszel elszenvedett vereség utáni visszavágás lehetősége is motiválta. Nagyszerű, küzdelmes mérkőzést ígért tehát a két csapat összecsapása, amelyet nyugodtan mondhatunk a másodosztályban az év mérkőzésének. A szép számú nézőközönség nem is csalódott.

A Szeged szerezte meg a vezetést rögtön a meccs elején, a Szentest azonban nem törte meg a gyors cél, hanem azonnal átvette a kezdeményezést. A Szegedet meglepte az agilisen támadó és fegyelmezetten védekező Szentes. A hazaiak szervezett játéka egyre több hibára kényszerítette a Szegedet. Ezeket a Szentes rendre ki is használta és gyors kontratámadásokat indított, melyeket Csanki Sándor remek játékkal értékesített. Továbbra is lendületben maradtak a hazaiak: egy javára megítélt 5m-es tolongást ellenállhatatlanul tolt be a célterületre a szentesi csapat. Ezzel jelentős előnyre tett szert a félidőre a hazai gárda, de várható volt, hogy a Szeged nem adja ilyen könnyen a bajnokságot.

Nagy lendülettel kezdte tehát a Szeged a 2. félidőt, többször beszorítva a Szentest a saját térfelére, mégis a hazaiak szereztek ismét célt: egy remekül kivédekezett szegedi akcióból Kocsis Zoli felszabadító rúgás helyett Fekete Csanádot indította meg, aki az egész pályán végigfutva igazolta ismét gyorsaságát. Ezzel eldőlni látszott a mérkőzés. A Szeged azonban elkezdte a felzárkózást, nagyszerűen játszó 9-es játékosuk vezérletével többször is át tudták törni az egyre inkább fáradó szentesi védőkből álló vonalat. Az utolsó negyedóra kezdetén már csak 12 pont volt a hazaiak előnye és a Szeged kezdett magára találni. Talán túl későn, a Szentes képes volt kibekkelni a hátralévő időt, sőt kiváló teljesítményére egy Mácsai Gellért - Gajdán Ferenc akció tette fel a pontot.

Összességében egy nagyon látványos, igen magas színvonalú mérkőzést vívtak a csapatok. A Szentes gyakorlatilag hiba nélkül játszott mind támadásban, mind védekezésben: Törőcsik ezúttal igazi vezéregyénisége volt a csapatnak, kiválóan fogta össze a két csapategységet (tolongás- háromnegyed), Kiss I. ezúttal is igazolta tehetségét, Kocsis Zoltán, Fekete Csanád, Csanki Sándor és Baranyi Gábor támadásban, míg  Bélteki Zsolt védekezésben "alkotott maradandót", de a csapat minden játékosa kimagaslót nyújtott. Túlzás nélkül mondhatjuk, hogy a Szentes pályafutásának legjobb teljesítményét mutatta fel ezen a mérkőzésen és várhatóan megérdemelten nyeri meg az idei NB II-es bajnokságot.
Az aktuális tabella:

SZÖVETSÉG

2006.04.22.  szombat 13.00 Szófia
Bulgária - Magyarország  5-22 (0-12)

Magabiztos játékkal győzte le a jól szervezett magyar rögbiválogatott a tisztátalanul, durván játszó vendéglátókat Szófiában. A 22-5-ös sikert követően Magyarország az első helyen áll az Európa-bajnoki selejtezőcsoportban, amelynek győztese egy osztállyal feljebb léphet. A legnagyobb rivális Örményország válogatottját szombaton, Érden fogadják a magyar rögbisek.
Rögbi Európa-bajnoki selejtező, 3B divízió
Bulgária - Magyarország 5-22 (0-12)
Szófia, 300 néző. Vezette: Gabbei (német).
Magyarország: Heckel, Suiogan, Tóth I., Madarász, Koller, Csapó, Sőlősi, Deli - Pásztor - Lloyd, Kendi Gábor, Túri, Hegedűs Sz., Kendi Géza, Molnár J. Csere: Lakatos, Marosi, Jéga-Szabó, Pfeiffer, Kramlik, Brinyiczki.
Pontszerzők: Lloyd (10), Hegedűs (7), Suiogan (5).

Szófiában barátságtalannak bizonyultak a vendéglátók, akik jellegzetesen kemény szláv játékstílusukat több durvasággal is megfejelték, és a tisztátalanságaikat a német játékvezető három kiállítással is büntette. A magyar XV-öt azonban nem sikerült sem összezavarni, sem megrémíteni, a rutinos, korábban a világ legjobbjai között szereplő román válogatottat is megjárt, azóta magyar állampolgár Suiogan Károly révén hamar vezetést szereztek a mieink. A kezdőcsapatba ezúttal csak hat játékost delegáló, sokszoros magyar bajnok Esztergomi Vitézek játékos-edzőjének célja azonnal jól vázolta az erőviszonyokat, és hamarosan újabb pontot érő akciót vezetett a magyar válogatott.
A korábban inkább az erőjátékra és a tolongásra építő csapatban a megújult, sok klubcsapat képviselőit felvonultató \"háromnegyed\" immár látványos, eredményes játékkal tudott előrukkolni. A bajnokaspiráns Kecskemétből delegált Hegedűs Szabolcs célja után már a jutalomgól is sikerült. A walesi \"import\", a három éve Magyarországon élő és a budapesti Exiles csapatát erősítő Gareth Lloyd rúgása után már 12-0 volt az állás a vendégeknek.
Rögbiben csak szusszanásnyi szünetet tartanak a félidők között, és a magyar csapat ott folytatta, ahol abbahagyta, csak a szerepeket osztotta fordítva Hegedűs és Lloyd, utóbbi szerezte a célt, és átengedte a rúgást társának, így már tetemes volt a magyar előny (0-19). A könyörtelen védekezéséről híres Lloyd ezúttal irányítóként és támadásban is brillírozott: a következő pontszerzést az ő 35 méteres büntetőgólja jelentette (0-22), amelyet követően szinte véget is ért a találkozó.
A bolgárok azért szereztek egy becsületcélt, de az eredményt ez már nem befolyásolta, a szinte példátlanul egységes és jól szervezett magyar válogatott begyűjtötte a győzelemért járó 3 pontot, és ezzel a 3B divízió tabellájának élére lépett.
A jégkoronghoz hasonló selejtezőszisztémában a közel azonos erőt képviselő csapatok csoportjából a győztes lép egy osztállyal feljebb a sorozat végén, és ennek a kilétéről nagy valószínűséggel a szombati, Érden rendezendő Magyarország - Örményország találkozó fog dönteni (a meccset rendező Bulldogok három erős, 20 év körüli játékosa lesz igazán \"otthon\" az összecsapáson). A \"hazai\" meccseit francia földön játszó, a sorozatban most debütált örmények minden játékosa a világ öt legjobb válogatottjának egyikét adó Franciaországban profiskodik, így e tekintetben mindenképpen más \"ligát\" képvisel a vendégcsapat, mint a kivétel nélkül amatőr játékosokat felvonultató magyar válogatott.
Ha azonban az eredményeket nézzük, a mieink javára szól, hogy egyre jobban játszanak, egyre összeszokottabb az egyre inkább a \"második generációs\", azaz 20-25 éves játékosokra épülő csapat, és a hosszú utazás is kihatással lehet a tétmeccseket ebben a formában korábban nem játszott örményekre, akik alaposan elpáholták Bulgáriát, de magyaroknál gyengébb Litvánia elleni, idegenbeli meccsüket bizonytalan időre elhalasztották.
A csoportból a már minden meccsét letudó Bulgária biztosan nem juthat tovább, az osztályozót jelentő második helyért (sőt akár az elsőségért) azonban még a litvánok is versenyben vannak - őket Esztergomban fogadjuk május 27-én.